Torben Riis Rasmussen
Formand DLCG
Torben Riis Rasmussen
Klinisk lektor, overlæge, ph.d.
Lungemedicinsk afd. B
Århus Universitetshospital
8000 Århus C

Erik

Daglig leder

Erik Jakobsen
overlæge
Dansk Lunge Cancer Register,
Hjerte-, Lunge- og karkirurgisk
afd. T,
Odense Universitetshospital,
5000 Odense
erik.jakobsen@rsyd.dk
Pernille Møller Ljungdalh
Epidemiolog, cand.scient.san.publ.
RKKP
Odense Universitetshospital
5000 Odense C
perlju@rkkp.dk
Anders Green
professor, overlæge, dr.med.
Odense Patient data Exploratory Network (OPEN)
Klinisk Institut, syddansk Universitet
Odense Universitetshospital
5000 Odense C
anders.green@health.sdu.dk
Jesper Ravn
Overlæge
Thoraxkirurgisk center
Rigshospitalet
Blegdamsvej 9
2100 København Ø

Jesper.Ravn@regionh.dk
Anders Mellemgård
Overlæge
Onkologisk Afdeling
Herlev Hospital
Herlev Ringvej 75
2730 Herlev
anmel01@heh.regionh.dk
Lea Grey Haller
Kvalitetskonsulent, cand.scient.san
Afdeling for Klinisk Koordination,  RKKP
Regionshuset Aarhus
Olof Palmes Allé 15
8200 Århus N
lehall@rkkp.dk
                                    
Karin Holmskov Hansen
Overlæge
Onkologisk afdeling R
Odense Universitetshospital
5000 Odense C
karin.holmskov@rsyd.dk
Mette Skovmand
Specialkonsulent
Kvalitet og Forskning
Region Syddanmark
Regionshuset
Damhaven 12
7100 Vejle
Mette.Skovmand@rsyd.dk
Vera Ibsen
Afdelingsleder
Kvalitet og Forskning
Region Syddanmark
Regionshuset
Damhaven 12
7100 Vejle
Vera.Ibsen2@rsyd.dk
   

 

Print | Tilbage | Top

Sidst opdateret 15. maj 2017